Choď na obsah Choď na menu
 


Tajné kódy

Prv ako vás uvediem do sveta tajných kódov sa vám predstavím. Volám sa Lucia. Tajné kódy používam dosť často. Mojím najobľúbenejším je obratko. Je veľmi jednoduchý a ľahko pochopiteľný. Sám o sebe je ako kód nepoužiteľný ale so 2ha je to poriadna hatlanina. Pri obratku stačí presunúť prvú slabiku na koniec slova to znamená: dvere -redve, kalendár–lendárka. Pri jednoslabičných slovách sa to nedá jedine presunúť prvé písmeno. Pes – eps, stĺp – tĺps.  2ha sa nazíza aj škriatkovská reč. Za každou slabikou sa pridá napr. p a tá samohláska v slabike. P sa môže vymeniť za hocičo trebárs el, čar, d..., to je na vás. Tabuľa-tapabupuľapa, kniha-knielhael, pero-pečarročar. Ďalší kód je 4plus. Platí len každé 4 slovo vo vete. V hovorovej forme sa moc nepoužíva lebo je to zložitý kód na hovorenie ale na oznámenie niečoho je veľmi dobrý. ešte sa dá aj dohodnúť, že nejaké kľúčové slovo sa nahradí iným. Predložky a spojky sa berú so slovom čo ide za ním pokiaľ to tak dáva zmysel ak nie predložky a spojky sú vypustené. Nie vždy je tu rovnaký slovosled. Chápeme? Čo teda znamená: keby som mohol ísť do kina .Som po škole a doma ma čaká prekvapenie. Je to len slovné spojenie ale za chvíľu dostaneš prax. Bude sa to hodiť najme v škole mám to overené. Ďalej tu máme kód s menom prehoďto. Jeho názov je veľmi výstižný. prvé slovo je normálne ale druhé sa dá na koniec, tretie za prvé, štvrté pred druhé atď. Prehoďto dva je že sa prvé slovo dá na začiatok a druhé na koniec textu, tretie za prvé, štvrté pred druhé na konci. Zase raz ten písaný. Keď sa skĺbia je to niečo hrozné.  Každý pozná morzeovku.Ja ju moc nepoužívam ale ak niekto chce tak tu je.

A .-            L  .-..        X -..-
B -...          M - -         Y -.- -
C -.-.          N -.          Z - -..
D -..           O - - -       0 - - - - -
E .              P .- -.       1 . - - - -
F ..-.          Q - -.-        2 ..- - -
G - -.          R.-.           3 ...- -
H ....           S ...          4 ....-
CH - - - -     T -            5 .....
I ..              U ..-          6 -....
J.- - -          V ...-         7 - - ...
K -.-           W .- -        8 - - -..
                                              9 - - - - .
Ďalej je tu takzvaný Japonský kód. urobí sa taká tabuľka
   1    2    3    4    5    6    7    8    9
1  a   j     o    m   n    r      e    p    t
2  h  a     s    á    e    í      š     i    e
3  o  k     a    š    p   d      o   a     j
sptáva znie: ahoj ako sa máš neprídeš o piatej
no to sa píše tak, že sa urobí tabuľka 3x9 (môže aj väčšia) a píše sa z hora dole. Druhá časť je v tom, že sa po troch písemkách píše vodorovne a tak má vypadať zašifrovaná správa:
ajo  mnr ept  has  áeí  šie  oka  špd  oaj. 
Tak to je ozaj hatlanina.
Ľakší kód je bodový kód ,ale rýchlejšie ho rozlúšti aj nezasvätený. Napíšeš normálny list a na určené slová dáš bodku. Tak ľahko ukryješ tajnú správu.
Orátený kód je veľmi ľahký. Jednoducho napíšeš svoju správu odzadu.Keďže sme naučený čítať sprava do ľava bude sa to zdať ako ozajstná hatlanina.Ale hodí sa skôr len na rýchlu správu s nie moc tajným obsahom.
Trojicový kód je,že písmenká rozdelíš do trojíc. Vyzerá to takto:
str etn eme sao des iat ej
Lepšie je ale písať ešte k tomu od zadu:
    ej tai sed oas eme nte rts
Aký kód teraz? No predsa číselný. jednoducho každému písmenku pridelíš číslo.Ale neodporúča sa začať,že A=1 lepšie napr: A=12
Najlepšie je zvoliť si čísla len tak od buka ako trbárs A=25,B=81,C=16 atď.
hieroglifický kód nie je ten najlepší. za každé písmenko dosatíš nejaký obrázok ale proto, že máme dosť veľa písmen je to trochu nepraktické.
Abecedný kód znie tak ako aj číselný či hieroglifický kód.Za každé písmenko dosatíš iné písmenko a je to. Zrýchliš to tak, že si urobíš dva kotúče jeden trochu väčší ako ten druhý a napíšeš naň abecedu.Potomuš iba stačí aby si menší kotúč nasmeroval takým písmenkom akým chceš aby bolo písmeno A a uš je všedko posunute.Samozrejme keď má aj niekto nezasvätný kotúč stačí mu len trocha pošpekulovať. Preto otporúčam chaotický princím. Keď si pozornejšie v šimneš klávesnicu v ždi sú písmenká uložené rovnako. Preto si môžeš utvoriť takýto kód aby si mohol napr. písať šifrované e-maili. Na každé písmenko prilep iné písmenko z abecedy. Ale nezabudni na mekkčene a dľžne.Buď ich nieš prelep alebo ich nepouži! Ak písmenlá uložíš chaoticky(ale aj postupne) musí poznať aj ten druhý kód ako rozlúštiť správu inak sa asi nedostane na určené miesto včas lebo nerozlúšti kde a kedy. Ak to bol obsah tajnej správy.
Heslový kód joj všimla som si,že málo kedy natrafíš na ústny kód(ak poznáš napíš do komentárov alebo návštevnej knihy) heslový kód : na začiatok abecedy dáte heslo a potom ostatné písmenká zoradíš podľa abecedy.heslo ktoré teraz momentálne používam je prefíkaný
teda správa ktorá znie ,, Stretneme sa pri škole o desiatej" bude teda znieť:kljtldtst kq gjo kúfatf rtkoqltp
Tak tu to uš bez kódu tak ľahko nepôjde.
TAK TO SÚ VŠEDKY KÓDY KTORÉ POZNÁM NAPÍŠTE AK NEJAKÝ INÝ POZNÁTE

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

codes promo pmu

(3EddieFreni, 13. 1. 2017 21:26)

paris sportifs pmu

Nos conseils pour parier sur le site de PMU

Pour économiser tout en pariant, il existe plusieurs moyens très simples. Tout d’abord à l’inscription, 170€ de paris vous seront offerts. Ensuite si vous souscrivez à la carte MyPMU+, jusqu’à 2% de vos paris vous seront offerts. Pour finir, nous vous conseillons également de consulter la page « promotions » du site, où énormément de cadeaux et de réductions vous seront offerts régulièrement.170€ offerts sur PMU

Contrôlez notre page régulièrement pour trouver un code promo valide chez PMU !

En plus du site web, l’application de PMU est extrêmement bien faite pour les paris hippiques.

super stranka

(kika, 8. 8. 2014 12:32)

super stranka aj info :/

kika

(super stranka, 8. 8. 2014 12:31)

super stranka aj info :/

Celkom dobra stranka

(tereza, 28. 8. 2009 15:50)

no mirka mas to celkom dobre vidno ze si to robila len vcera.este by sa tu daco zislo tak papapa na kolotococh

Re: Celkom dobra stranka

(kaka, 15. 4. 2012 21:49)

hh mas pravdu :)

pekna stranka

(tinka, 21. 7. 2010 13:00)

hehe je to super a mozes kuknut aj moju stranku http://www.werewolf.estranky.sk/ sice tam mam toho este malo ale postuplne pridavam ..:D

www.bobinovci.cz.tl

(lucy1542, 9. 11. 2009 19:08)

aj toto

velmi pekna stranka

(miriam, 23. 10. 2009 12:35)

mas velmi peknu stranku uz som o nej povedala vsetkym v skole vazne super :D:D:D:D:D:D:D 

 

PortrétPosledné fotografieArchív

Kalendár
<< január / 2019 >>